Sveiki pabėgę iš civilizacijos ir atvykę pas mus į svečius – į gamtą.

Iš Civilizacijos Į Gamtą – tai mūsų šeimos kūrinys, kuriuo norime pasidalinti ir su jumis. Mintis sukurti šią erdvę kilo žygiuojant Šv. Jokūbo keliu. Žygio metu nuolat buvome gamtoje ir visą kelionę mėgavomės tuo geru jausmu bei ramybe, kurią ji suteikia. Jausmas tiesiog netilpo viduje, norėjosi juo dalintis ir taip kilo mintis – sukurti „Off-grid” tipo stovyklavietę savo tėvų žemėje. Nuostabus gamtos kampelis, kuriame ošia miškas, čiurlena Virvytės upė ir girdisi tik paukščių čiulbėjimas, buvo ideali vieta šeimos idėjai įgyvendinti.

Kai sakome, kad projektas Iš Civilizacijos Į Gamtą yra šeimos kūrinys – tai darome tiesiogine to žodžio prasme. Visas namelis buvo pastatytas mūsų pačių rankomis. Kiekvienas šeimos narys turėjo savo atsakomybes, o sprendimai visada buvo priimami tik bendru šeimos sutarimu. Koks bus namelis? Kaip jis atrodys? Šie ir daug kitų klausimų kilo eigoje. Atsakymų visada ieškodavome visi kartu tradiciniame šeimos pasitarime. Priimti bendrus sprendimus padėdavo mintis, kad kuriame šią vietą sau, bet kartu norime ja dalintis ir su kitais. Net ir dabar, kai namelis jau pastatytas, o jame apsilankė ne vienas svečias, visa šeima ir toliau prisideda prie projekto tolimesnio vystymo.

Tiek draugai, tiek pas mus apsilankę svečiai ne kartą teiravosi – kodėl būtent tokia pastato architektūra? Kodėl namelis be jokių komunikacijų, juk šiais laikais jos, rodos, visiems jau įprastos? Atsakome – namelio dizainą ir jo tipą „Off-grid” pasirinkome sąmoningai. Atskirti namelio miegamąją dalį nuo svetainės nusprendėme iš praktinių paskatų. Norintys ilgiau pamiegoti, gali ramiai ilsėtis netrukdomi, kol likę leis laiką atskiroje svetainės su virtuvėle erdvėje. Atsisakyti komunikacijų paskatino kelionėje prisimintas ryšys su gamta. Tikriausiai, sutiksite su mumis, kad šiuolaikiniame skubančiame ir neretai triukšmingame pasaulyje ramybė tampa tikra prabanga. Norėjome sukurti erdvę bei visas salygas tiesiog BŪTI ir mėgautis šiuo lėtu buvimu. Būtent todėl atsisakėme elektros, o kartu ir WiFi ryšio bei vandentiekio. Tuo pačiu džiaugiamės, kad net ir atsisakius įprastų komunikacijų, pavyko sukurti namelį su visais kitais įprastais šiuolaikiniais patogumais.

Mes tikime, kad džiaugsmą galima rasti mažuose dalykuose – gaminant maistą ant laužo, klausantis paukščių čiulbėjimo, ilgai vakarojant miškų apsuptyje ir kartais leidžiant sau pabėgti iš civilizacijos į šiek tiek laukinį nuotykį. Jei šie maži dalykai džiugina ir jus – mielai kviečiame į svečius mūsų šeimos kurtame namelyje.